ZOO dostane od magistrátu příští rok o pětinu méně peněz než letos

Brno, 15. září 2011 (MEDIAFAX) - Zoologická zahrada v Brně připravuje rozpočet pro příští rok. Z návrhu zřizovatele, kterým je brněnský magistrát, vyplývá, že by zahrada měla mít k dispozici o dvacet procent méně peněz než v letošním roce, řekla ve čtvrtek mluvčí ZOO Lucie Kapounová.

zebra

Brněnská zoologická zahrada by měla podle mluvčí v roce 2012 hospodařit s částkou o téměř 8,5 milionů korun nižší, než je ta letošní. "Měsíčně by tak na provoz zahrady mělo vystačit jen 2,6 milionu korun. Letos přitom máme k dispozici každý měsíc 3,3 milionu korun," upřesnila Kapounová.

V případě, že plánovaný rozpočet zřizovatel odsouhlasí, znamená to pro Zoo Brno vážnou situaci. "Vedení zahrady bude muset začít propouštět část zaměstnanců, omezení služby pro návštěvníky a méně peněz bude i na nutné opravy," vypočítala Kapounová.

Jiří Nováček. foto: zoobrno.cz

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...