Veletrhy integrovaného záchranného systému přilákaly přes 30 tisíc návštěvníků

Brno, 16. května 2011 (MEDIAFAX) - Na brněnském výstavišti v sobotu skončil veletrh požární a bezpečnostní techniky a služeb Pyros/Iset, který v týdnu doplnil zbrojní veletrh Idet. Jak sdělili pořadatelé v předběžné závěrečné zprávě, na akce přišlo více než 30 tisíc návštěvníků.

 

Hasici2

Pyros/Iset letos představil novinky pro profesionály z oblasti požární ochrany, bezpečnosti a pro všechny složky Integrovaného záchranného systému, ale také pro komerční subjekty, dobrovolné hasiče a další zájemce z řad veřejnosti. Veletrhu se zúčastnilo 179 firem z 21 zemí čtyř kontinentů. V rámci celého komplexu Veletrhů integrovaného záchranného systému, tedy včetně Idetu, se prezentovalo 548 firem z 27 zemí.

 

Propojení obou akcí se podle organizátorů vydařilo. „Nová koncepce veletrhů se rozhodně osvědčila. Včas jsme zareagovali na aktuální trendy integrace a prohlubující se spolupráce obranných a bezpečnostních struktur a zájem o účast na letošním ročníku potvrdil, že jdeme správným směrem,“ konstatoval ředitel akcí Karel Torn.

Návštěvnost letošního ročníku předčila očekávání pořadatelů. V průběhu obou veletrhů na výstaviště zavítalo přes 30 tisíc návštěvníků, z toho 65 procent přišlo ve dnech konání veletrhu Pyros/Iset. Zahraniční návštěvníci přijeli z 34 zemí a na pokladnách se jich zaregistrovalo téměř 1500.

Hasici3

Stěžejním doprovodným programem končícího veletrhu Pyros/Iset byla 11. mezinárodní konference Pyromeeting s hlavním tématem chemické a radiační bezpečnosti České republiky. O nebezpečí chemického terorismu, připravenosti hasičů na zdolávání chemických havárií i nových možnostech odstraňování nebezpečných látek jednalo přes 150 odborníků v čele s nejvyššími představiteli Hasičského záchranného sboru ČR.

Po celou dobu veletrhu probíhal také doprovodný program pro širokou veřejnost, který v sobotu vyvrcholil soutěžemi mladých hasičů a také mužů a žen v požárním útoku. Se zájmem diváků se setkaly i ukázky zásahů policie i hasičů, nechyběly ani prezentace preventivně výchovných programů pro děti i dospělé.

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky Idet se na brněnském výstavišti uskutečnil 10. až 13. května 2011. Mezinárodní veletrh požární a bezpečnostní techniky Pyros/Iset pak zahájil ve čtvrtek 12. května.

Libor Popela, foto: HZJ JMK

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN