Skupina Zetor Group dosáhla v roce 2010 zisk 111 milionů korun

Brno, 22. února 2011 - Skupina Zetor Group, tradiční český výrobce traktorů stejnojmenné značky, uveřejnila výsledky hospodaření za rok 2010. Zisk před zdaněním dle předběžných neauditovaných hospodářských výsledků dosáhl v loňském roce výše 111 milionů korun, přičemž tržby z prodeje traktorů a traktorových komponentů dosáhly částky 3,6 miliardy korun.

Zetor2

V porovnání s hospodařením skupiny Zetor Group v roce 2009, kdy tržby činily 3,4 miliardy korun, se jedná o nárůst o 8 %. „Skupina Zetor Group čelila v loňském roce další fázi rozsáhlé restrukturalizace, která měla za cíl zefektivnit procesy v Zetoru,“ říká Martin Blaškovič, předseda představenstva Zetor Tractors a.s. „Tyto změny se rovněž značnou měrou zasadily k dosažení pozitivních hospodářských výsledků, na které jsme navázali z předchozího roku,“ dodává Blaškovič.

V loňském roce expandoval Zetor rovněž na nové trhy. Zetor obnovil kontrakt s Irákem, kam bude v prvním čtvrtletí letošního roku expedovat 50 kusů traktorů. Mezi další nová teritoria patří Litva, Makedonie či Srbsko. Významným úspěchem bylo také zdvojnásobení dodávek do Brazílie, která se tak stala pro Zetor předním odběratelem. Skupina Zetor Group zaměstnávala ke konci roku 2010 celkem 744 zaměstnanců.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...