Brno pronajme několik městských bytů sociálně slabším

Brno, 16. února 2011 - Brněnská radnice má v plánu běhěm letošního roku pronajmout deset bytů ve vlastnictví města sociálně slabším lidem. Byty budou vytipovány v různých domech v Brně, uvedl náměstek primátora Oliver Pospíšil (ČSSD).

Byty

Rada města Brna pro rok 2011 schválila určení 10 mětských bytů, které pronajme se statusem sociální. "Nevzniknou celé sociální domy, ale vytipujeme jednotlivé byty ve vlastnictví města," uvedl Pospíšil.

O bydlení se budou moct ucházet občané, kteří splňují sociální atributy. "V praxi náhodně vybereme losováním jednoho ze stovky občanů. Nebude v našich možnostech všechny lidi prověřit. O přidělení bytu rozhodne štěstěna," řekl náměstek s tím, že celá věc je teprve v počátcích.

 

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...