Začala oprava stezky při ulici Kníničská

Brno, 11. června 2024 - Pracovníci městské společnosti Brněnské komunikace začali v pondělí 10. června s opravami účelové komunikace při ulici Kníničská, kterou využívají chodci a cyklisté mířící ze Stránského na Veslařskou a Svrateckou a zpět. „Komunikace není v dobrém stavu a opravu si zaslouží. Na projektu za 6,6 milionu korun budou stavbaři pracovat maximálně do konce prázdnin. Během této doby vymění povrch stezky, opraví zábradlí a ošetří okolní zeleň,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

delnik s krumpacem

Práce budou rozděleny na dvě etapy. Nejdříve se začne v úseku Stránského–Veslařská. Přibližně do 7. července dojde k výkopu a betonáži patek pro zábradlí, opravě obrub, sanaci podloží, pokládce obrusné vrstvy a montáži zábradlí. V druhé etapě, tedy během července a srpna, budou popsané práce provedeny v úseku Veslařská–Svratecká.

Projekt bude financován 5 miliony korun z participativního rozpočtu Dáme na vás. „V loňském roce získal podporu Brňanů projekt, jehož cílem byla oprava zmíněné komunikace. Díky spolupráci s Odborem dopravy a Brněnskými komunikacemi se realizace připravila už na letošní rok a zanedlouho bude nový chodník sloužit lidem,“ dodal radní pro participaci Petr Bořecký.

Zbylých 1,6 milionu korun zaplatí město Brno ze svého rozpočtu. Chodci a cyklisté musejí počítat s částečnými omezeními. Úplná uzavírka komunikace nastane pouze ve dnech, kdy bude pokládán nový povrch.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...