Brno podpoří environmentální vzdělávání v Lamacentru

Brno, 30. dubna 2024 - Brněnští radní na dnešní schůzi souhlasili s poskytnutím dotace Pozemkovému spolku Hády, který je základní organizací Českého svazu ochránců přírody, na zajištění environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Lamacentru. Poskytnutí dotace musí ještě schválit květnové zastupitelstvo.

lama

Pozemkový spolek Hády provozuje v lokalitě Hády Lamacentrum, kterým ročně projde více než 20 tisíc návštěvníků. „Poskytnutá dotace 350 000 korun pokryje mzdové náklady lektora, který v Lamacentru seznamuje zájemce s místní přírodou, důvody a způsoby její ochrany, s historií lokality nebo možným ekologickým ohrožením. Současně pečuje i o zvířata, připravuje výukovou náplň pro děti, mládež a handicapované nebo komunikuje se školami. Finanční podpora umožní centru fungovat v zavedeném režimu a současně nadále zlepšovat kvalitu nabízených služeb,“ vysvětlil náměstek primátorky města Brna Filip Chvátal.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...