Bosonožští společně s Nadací partnerství vysadili ovocnou alej

Brno, 21. listopadu 2023 - Dvoudenní komunitní sázení za lesním hřištěm pod poldrem rozšířilo stávající stromořadí o 23 nových stromů, konkrétně 11 jabloní, 7 hrušní a 5 slivoní. Zasadili je nejen dobrovolníci z Nadace Partnerství, která poskytla dotaci 100 tisíc korun na nákup vzrostlých stromů a kotvení, ale také místní spolky, školy a sportovní kluby.

bosonohy vysadba aleje

V pátek 10. listopadu se na komunitním sázením stromů podíleli místní děti, studenti, senioři a členové místních organizací. „Během pátku jsme společnými silami vysázeli novou ovocnou alej za účasti všech generací a místních spolků. děti z místní základní a mateřské školy. Připojili se také žáci Středního odborného učiliště, členové Seniorského klubu a Mysliveckého Spolku Hájek. Jsem moc rád, že si výsadbu vyzkoušeli i ti nejmenší. Děti si sami strom zahrnuly hlínou, zašlapali ji a zapravili vlastnoručně dovezenou štěpkou. Osadili stromky pamětními cedulkami označujícími jejich patronství. Nakonec obě skupinky svým stromům zarecitovaly a zazpívaly, aby se jim krásně rostlo,“ uvedl starosta MČ Brno-Bosonohy Martin Černý (KDU-ČSL).

V sobotu sázení dokončily ostatní místní spolky – Spolek dobrovolných hasičů, FK SK Bosonohy, Skauti nebo Orli. Sobotní odpoledne vyvrcholilo společnou sousedskou procházkou od konce Hoštické, zastavením, slavnostním otevřením ovocné aleje a společnou komunitní akcí. Pro děti byla přichystána lesní podzimní stezka s úkoly v blízkém okolí, která bude přístupná až do konce listopadu.

„Chtěl bych poděkovat Nadaci Partnerství za poskytnuté finance, které přinesly nejen samotné krásné vzrostlé stromy s veškerým příslušenstvím k jejich vysazení, ale také krásnou atmosféru, která během sázení vznikla. S nápadem požádání o dotaci přišla naše radní Klára Jirkovská a o zajištění realizace se postaral náš místostarosta Martin Rozmarin. Díky moc kolegům, že se ujali iniciativy a práce. Společně vás zveme k prohlídce aleje a všem patronům stromů přejeme, ať se jejich stromům daří a plodí do budoucna samé sladké plody,“ uzavřel Černý.

Tento projekt byl vytvořen díky grantovému programu Nadace Partnerství a je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR, individuálními dárci veřejné sbírky a partnery iniciativy Sázíme budoucnost.

Foto: archiv MČ Brno-Bosonohy


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...