Město a Akademie věd ČR uzavřou memorandum, zaměří se na výzkum i popularizaci

Brno, 28. srpna 2023 - Brno podepíše s Akademií věd ČR memorandum, které prohloubí spolupráci ve výzkumu i při popularizaci vědy. Sdílení poznatků zároveň pomůže rozvoji města. Návrh schválili radní na svém zasedání. „Memorandum posílí vzájemné fungování města a Akademie věd ČR. Cílem bude například společná podpora pracovišť zapojených do národních i mezinárodních programů. Dále půjde o sdílení odborných znalostí, jež se využijí k rozvoji Brna,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

veda memorandum akademie

Dokument navíc vyzdvihuje popularizaci vědy napříč nejrůznějšími obory. „Spolupráce se očekává nejen v oblasti přírodních věd, ale také věd sociálních či humanitních,“ přiblížila brněnská zastupitelka pro oblast inovací a spolupráce s výzkumnými organizacemi Anna Putnová.

Slavnostní podpis memoranda se plánuje na pondělí 11. září od 13.30 v Rytířském sále Nové radnice. Zúčastní se ho primátorka města s předsedkyní Akademie věd ČR Evou Zažímalovou. Dostaví se i představitelé brněnských ústavů a poboček AV ČR nebo zástupci relevantních odborů magistrátu. Na akci se shrnou dosavadní společné úspěchy a představí se budoucí aktivity.

Nová dohoda naváže na současnou smlouvu o spolupráci, která platí od roku 2007.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...