Brno pokračuje v opravách polikliniky na Lesné

Brno, 18. dubna 2023 - Poliklinika na Lesné se může pyšnit novou pediatrií, hlavním vstupem s recepcí a jednotným informačním systémem. Tyto úpravy interiéru navazují na výměnu fasády, která zde proběhla před třemi lety.

poliklinika lesnA BRNO

„Poté, co byly dokončeny venkovní úpravy polikliniky na Lesné, jsme se pustili do interiérů. Opravena byla hlavní vstupní hala, kterou projde většina návštěvníků i lékařů. Zároveň jsme zde zřídili recepci, kde je personál připraven pomoci každému s jeho dotazem na zdravotní péči zde poskytovanou. Novinkou je také informační systém, díky němuž je pohyb po budově jednodušší a přehlednější. Zásadní změnou je bezbariérový přístup na pediatrii, který je nyní možný hlavním vestibulem. Rodiny s dětmi zajisté ocení, že zde přibyly dvě ordinace pediatrů s čekárnou, která je navržena s ohledem na malé pacienty. Na podlaze je organicky tvarované linoleum a jsou zde originální svítidla. Na závěr bych dodala, že na tuto část oprav bylo vynaloženo téměř 24,7 milionu korun,“ uvedla neuvolněná zastupitelka města Brna pro oblast zdravotnictví Dagmar Seidlová.

Rekonstrukce interiérů byla navržena architektonickou kanceláří dkarchitekti, přičemž autoři brali veškeré ohledy na původní materiálové řešení, včetně hlavního vstupu. Zde mohou návštěvníci obdivovat renovovanou původní mozaiku od manželů Vašicových z roku 1975, nové skleněné obklady a také původní materiál betonového stropu. Zhotovitelem byla společnost IMOS Brno.

„Tím ale práce na renovaci a úpravě objektu nekončí. V příštím roce bychom chtěli opravit vnitřní elektroinstalaci, na řadu by také měla přijít obnova zeleně ve vnitřních atriích a další etapa rekonstrukce středního pavilonu,“ doplnil Dan Zeman, ředitel městské příspěvkové organizace Sdružení zdravotnických zařízení (SZZ) II Brno, která má budovu polikliniky ve správě.

Zdroj: TIS MMB, foto: dkarchitekti, KIVA


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...