Podpořte projekt Žabovřeské louky: Save Point

Brno, 7. listopadu 2022 – Projekt Žabovřeské louky: Save Point se dostal do finále participativního rozpočtu Dáme na vás. Zbývá tak už jen „malý krůček" k jeho realizaci, kterým jsou vaše kladné hlasy ve finálovém hlasování, které probíhá právě nyní. Podpořte projekt Žabovřeské louky: Save Point, jehož cílem je vytvoření otevřeného, veřejně přístupného přístřešku, který bude poskytovat ochranu před nepříznivými podmínkami, zejména bouřkami, všem osobám pohybujícím se v lokalitě Žabovřeské louky.

save point 02

Proč byste projekt Žabovřeské louky: Save Point měli podpořit?
Žabovřeské louky se stávají vyhledávaným místem pro dopolední procházky dětí z mateřských školek, výlety školní mládeže, aktivně trávený čas jak rodin s malými dětmi, tak díky nenáročnému terénu i oblíbenou destinací spoluobčanů seniorského věku se svými vnoučaty nejenom z přilehlé bytové a domovní zástavby.

Absolutní absence jakéhokoli veřejného, uzemněného a od země izolovaného přístřešku zvyšuje riziko úrazu bleskem nejenom v období letních bouřek zejména pro ty nejvíce zranitelné kategorie, které sem nepřijely trávit svůj čas autem, ale dorazily pěšky nebo veřejnou dopravou. Přitom výstavba jednoduchého, otevřeného a veřejně přístupného přístřešku, který by dokázal poskytnout základní úkryt (tzv. Save Point), nemusí být finančně náročná.

Save Point ale vyplní i další bílá místa v lokalitě Žabovřeské louky, protože kromě prioritního ochranného cíle v něm budou umístěny jednoduché šatny a v jeho okolí odpadkové koše jak pro běžný odpad, tak zvířecí exkrementy, čímž přispěje ke kultivaci prostředí a umožní nastavení standardních hygienických podmínek minimálně v jeho okolí.

Hlasovat mohou pouze obyvatelé Brna starší 15 let, kteří mají občanský průkaz (jeho číslo a datum narození se uvádějí při registraci).

Hlasovat a získat více informací o projektu můžete na webu: https://paro.damenavas.cz/projekt/?id=1949


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...