Podpořte projekt Žabovřeské louky: Save Point

Brno, 7. listopadu 2022 – Projekt Žabovřeské louky: Save Point se dostal do finále participativního rozpočtu Dáme na vás. Zbývá tak už jen „malý krůček" k jeho realizaci, kterým jsou vaše kladné hlasy ve finálovém hlasování, které probíhá právě nyní. Podpořte projekt Žabovřeské louky: Save Point, jehož cílem je vytvoření otevřeného, veřejně přístupného přístřešku, který bude poskytovat ochranu před nepříznivými podmínkami, zejména bouřkami, všem osobám pohybujícím se v lokalitě Žabovřeské louky.

save point 02

Proč byste projekt Žabovřeské louky: Save Point měli podpořit?
Žabovřeské louky se stávají vyhledávaným místem pro dopolední procházky dětí z mateřských školek, výlety školní mládeže, aktivně trávený čas jak rodin s malými dětmi, tak díky nenáročnému terénu i oblíbenou destinací spoluobčanů seniorského věku se svými vnoučaty nejenom z přilehlé bytové a domovní zástavby.

Absolutní absence jakéhokoli veřejného, uzemněného a od země izolovaného přístřešku zvyšuje riziko úrazu bleskem nejenom v období letních bouřek zejména pro ty nejvíce zranitelné kategorie, které sem nepřijely trávit svůj čas autem, ale dorazily pěšky nebo veřejnou dopravou. Přitom výstavba jednoduchého, otevřeného a veřejně přístupného přístřešku, který by dokázal poskytnout základní úkryt (tzv. Save Point), nemusí být finančně náročná.

Save Point ale vyplní i další bílá místa v lokalitě Žabovřeské louky, protože kromě prioritního ochranného cíle v něm budou umístěny jednoduché šatny a v jeho okolí odpadkové koše jak pro běžný odpad, tak zvířecí exkrementy, čímž přispěje ke kultivaci prostředí a umožní nastavení standardních hygienických podmínek minimálně v jeho okolí.

Hlasovat mohou pouze obyvatelé Brna starší 15 let, kteří mají občanský průkaz (jeho číslo a datum narození se uvádějí při registraci).

Hlasovat a získat více informací o projektu můžete na webu: https://paro.damenavas.cz/projekt/?id=1949


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...