Brněnské městské nemocnice hospodařily s ročním přebytkem v desítkách milionů

Brno, 5. dubna 2022 – Brno provozuje dvě městské nemocnice. Nemocnice Milosrdných bratří vykázala za loňský rok zisk ve výši 56 milionů korun. Úrazová nemocnice zase hospodařila se ziskem 36 milionů korun. Zisku nemocnice dosáhly i navzdory vyšším nákladům souvisejícím s pandemií onemocnění Covid-19.

nemocnice chirurgicky sal

„Díky městským nemocnicím je v Brně zajištěna kvalitní a dostupná zdravotní péče. Nemocnice Milosrdných bratří poskytuje ambulantní i lůžkovou zdravotní péči pro více než 130 tisíc obyvatel. Náklady na její provoz v loňském roce činily 761 milionů, zatímco výnosy překročily 817 milionů korun. Úrazová nemocnice nabízí i základní specializovanou diagnostickou a léčebnou péči. Náklady na provoz Úrazové nemocnice dosáhly výše 807 milionů korun a výnosy se vyšplhaly do výše 843 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Hladík dále také ocenil zdravotnický personál obou nemocnic. „Jsem rád, že jsou obě městské nemocnice v ekonomické kondici. Ale ještě více si cením nasazení a odhodlání lékařů, zdravotních sester a všech pracovníků obou městských nemocnic. Od pacientů i široké veřejnosti se mi opakovaně dostává pozitivních ohlasů. Zaměstnanci nemocnic jsou to nejcennější, co Brno v rámci zdravotnictví má,“ dodal Hladík.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...