Šest brněnských městských částí dostane 24 milionů na zeleň

Brno, 8. září 2021 - V městské strategii pro příští desetiletí je jako jedna z priorit uveden cíl vytvořit a chránit provázaný systém zelené a modré infrastruktury v Brně. Proto Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna na jaře oslovil městské části s nabídkou spolupráce na přípravě a realizaci nových a revitalizaci nynějších ploch veřejné zeleně. Pokud to schválí zastupitelé, na projekty šesti městských částí půjde 24,2 milionu korun.

zelen strom brno mesto

Brněnští radní dnes odsouhlasili a doporučují zastupitelům schválit návrh na poskytnutí investičních transferů městským částem na realizace ploch zeleně.

Oddělení ochrany a tvorby zeleně Odboru životního prostředí MMB letos na jaře oslovilo městské části s nabídkou spolupráce na přípravě a realizaci nových a revitalizaci stávajících ploch veřejné zeleně. Poté shromáždilo žádosti městských částí v kategoriích studie, projektová dokumentace a realizace projektu.

„Na studie a vypracování projektových dokumentací už městské části peníze dostaly, rozhodli jsme o tom na posledním zasedání zastupitelstva před prázdninami. Teď se budeme věnovat projektům, které už mají projektovou dokumentaci hotovou. Všechny by měly být dokončené během příštího roku. Naším dlouhodobým cílem je posílit výsadbu a zakládání nové zeleně a vodních ploch, zajistit dostatek parků pro rekreaci a zvyšovat biodiverzitu ve městě,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Zeleň se bude vysazovat či upravovat v šesti městských částech. Černovice získají 10 milionů korun na revitalizaci parku Řehořova, Maloměřice a Obřany dostanou 900 tisíc na úpravu zeleně u Obřanského mostu. Do Medlánek pošleme 1,2 milionu na přeměnu zpevněné plochy u Billy na zeleň, do Nového Lískovce půjde 400 tisíc korun na revitalizaci parku TGM. Tuřany mají vypracovanou projektovou dokumentaci pro dva projekty: na park Lesíček poskytneme 1,5 milionu, na realizaci prvků územního systému ekologické stability 1 milion korun. Pro Žabovřesky jsme pak schválili 9,2 milionu na revitalizaci zeleně v ulicích Pod Kaštany a Šumavská. Celkem jde o 24,2 milionu korun,“ popsal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...