V lednu začne rozsáhlá rekonstrukce Lesnické ulice za 189 milionů

Brno, 6. prosince 2020 – Od ledna čeká ulici Lesnickou rozsáhlá rekonstrukce kanalizace, vodovodů, tramvajové trati a veřejného osvětlení a vybudování nových bezbariérových zastávek. Z přijatých nabídek vybrali brněnští radní jako zhotovitele sdružení firem FIRESTA-Fišer a Dopravní stavby Brno. S pracemi na zakázce za více než 189 milionů začne zhotovitel v lednu příštího roku.

vykop ulice bagr

„Cílem stavby je zlepšení nevyhovujícího stavu kanalizace a vodovodu v této ulici. Díky rekonstrukci se zlepší odtokové poměry v kanalizaci i stav zásobování pitnou vodou. Stávající stav tramvajové trati navíc není ideální, a aby zde mohly tramvaje jezdit plnohodnotně a bez problémů, je nezbytná rekonstrukce. V ulici navíc vzniknou nové bezbariérové tramvajové ostrůvky, což zvýší komfort cestujících, kteří doteď museli do svých spojů nastupovat přímo z vozovky,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková.

Celkem projde rekonstrukcí více než 681 metrů kanalizace, 551 metrů vodovodu, 582 metrů tramvajové trati, 1641 m² vozovky a 653 m² zastávkových nástupních ploch. „V celé ulici budou předlážděny chodníky. Na zastávkách budou nové elektronické informační panely, samozřejmostí je maximální možné zachování pásů zeleně. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je přes 189 milionů korun bez DPH. Vodohospodářské objekty uhradíme přímo z rozpočtu města. Dopravní podnik města Brna na základě investiční dotace města Brna zaplatí práce na tramvajové trati, úpravy trolejového vedení včetně stožárů, úpravy veřejného osvětlení, kabelové trasy a zastávkové elektronické panely. V současnosti se jeví jako nejpravděpodobnější termín zahájení prací 9. ledna, z důvodu koordinace se o něm bude ale ještě jednat. Konec je pak plánovaný na prosinec 2021,“ přiblížil radní pro oblast investic David Grund.

Po dobu rekonstrukce bude z ulice vyloučena městská hromadná i automobilová doprava.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...