V Židenických kasárnách získají lidé bez domova péči i v dalších dvou letech

Brno, 17. listopadu 2020 – Základní hygiena, ošacení, stravování nebo sociální zázemí. Takové služby od jara poskytuje lidem bez domova Spolek křesťanské pomoci Bučovice v někdejších židenických kasárnách. Denně se postará o zhruba 50 klientů. Pomáhat jim bude moci i v následujících dvou letech, radní schválili prodloužení výpůjčky těchto prostor až do 31. prosince 2022.

bezdomovec homeless

„Centrum pro lidi bez přístřeší funguje v židenických kasárnách od dubna letošního roku a stejně jako u centra na Vlhké jsou s jeho provozem velmi dobré zkušenosti. Vzhledem k tomu, že se s Policií ČR povedlo vyjednat prodloužení výpůjčky jejich prostor v těchto kasárnách a že epidemiologická situace dává tušit, že budou centra potřeba i nadále, rozhodli jsme se prodloužit Spolku křesťanské pomoci Bučovice smlouvu o výpůjčce na další dva roky,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Pokud by měla být činnost centra ukončena, je výpovědní doba ve smlouvě stanovena na 14 dní. V židenických kasárnách jsou kromě tohoto centra připraveny také prostory pro lidi bez přístřeší s prokázaným onemocněním covid-19, jejichž stav ale nevyžaduje nemocniční péči. Zde nakažení samozřejmě pobývají nonstop. „Jde nyní o dvacet lůžek, které jsme v případě potřeby schopni navýšit na sto. Aktuálně jsou využita tři,“ upřesnil náměstek pro oblast sociální Robert Kerndl. Tuto službu zřizuje městské Centrum sociálních služeb.

Na bezprostřední okolí kasáren systematicky dohlíží Městská policie Brno. „Strážníci sem jezdí na časté kontroly, jsou ve spojení se sociálními pracovníky a zjišťují od nich, jaká je situace a zda potřebují s něčím pomoci. K dispozici jsou v případě potíží i na zavolání. Městská policie současně v areálu instalovala mobilní kameru, podobně jako je tomu v centru pro osoby bez přístřeší ve Vlhké ulici. Díky tomu má přehled o dění u objektu celý den a může okamžitě reagovat na případné komplikace. Doposud se tady ale strážníci s problémy nesetkali a věřím, že to tak zůstane i nadále,“ uzavřela primátorka.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...