Židenické florbalistky čeká první utkání letošního roku

Brno, 11. ledna 2024 – Ačkoliv se Extraliga žen rozehrála po novém roce už minulý víkend, Židenice měly volno a svůj první zápas v roce 2024 odehrají 14. ledna. V zápase se utkají s pražskými Bohemians, se kterými v prvním utkání doma jen těsně padly.

florbalistky zidenice

Své první utkání odehrají v novém roce Židenice v neděli 14. ledna. K tomuto zápasu nastoupí v Praze na Jižním Městě a utkají se s FbŠ Bohemians. První vzájemný zápas dopadl jen těsně lépe pro soupeře. Hra obou týmů byla velmi vyrovnaná po celou dobu. O výsledku pak rozhodl nešťastný gól na straně Židenic, které tak podlehly na domácí půdě poměrem 3:4. V tomto utkání padly hned dva premiérové góly pro židenické juniorky. Nejdříve skórovala Viktorie Hrazdírová a tu následovala brankou z přesilové hry Anna Klvačová. Vyrovnávací gól ve třetí třetině pak vstřelila Jitka Drápalová a zdálo se, že v základní hrací době se výsledek utkání nerozhodne. Nahozený míček před brankou si však odrazila do vlastní brány hráčka Židenic a výhru za 3 body si tak připsal pražský celek.

Na pozici v tabulce je soupeř jen o dvě příčky výše. Tedy na 7. místě oproti Židenicím, které se propadly z osmého na deváté místo. Avšak oproti většině týmů mají Židenice zápas k dobru. Brněnské Dračice ztrácí na pražské Klokanky šest bodů. V posledních třech kolech se Bohemka utkala se Znojmem, které vysoko porazila 13:4 a poté sklidila dvě porážky v zápasech s Vítkovicemi (2:7) a Olomoucí (5:7). Během sezony zelenobílý celek výrazně posílil o sestry Korbelářovy, které přišly z Tatranu a nyní už se usadily vysoko v týmových statistikách Bohemky. Kanadskému bodování stále velí Kateřina Strnadová a hned za ní jsou právě Radka a Simona Korbelářovy. V brankovišti vsází Bohemians na mladičkou Elišku Svrčkovou, která má odchytaných 494 minut a úspěšnost zásahů 79%.

Na straně Židenic se toho příliš nezměnilo. První tři příčky týmových statistik obsazují Natálie Janečková, Petra Bílá a Zuzana Žampachová. Více odchytaných minut má na kontě Alena Večeřová s procentuální úspěšností 78%. Židenice si z posledních tří kol odnesly také výhru ze zápasu se Znojmem a pak podlehly Vítkovicím a jednoznačným

Zdroj a foto: Florbal Židenice


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...