Poblíž Moravské zemské knihovny vznikne nová zastávka MHD

Brno, 17. března 2020 - Cesta do Moravské zemské knihovny nebo na magistrátní odbory sídlící na Kounicově 67 bude výrazně pohodlnější. Město vybralo projektanta, který v blízkosti navrhne novou obousměrnou zastávku městské hromadné dopravy pro trolejbusy a tramvaje.

bus znacka stop

„O vybudování zastávky se tu uvažuje skoro dvacet let. Její potřeba totiž vyvstala už se vznikem nové budovy Moravské zemské knihovny v roce 2001. V jejím sousedství sídlí také odbor dopravně-správních činností, kam si občané chodí vyřizovat řidičské průkazy nebo přepis vozidla. Místo sice obsluhují jak tramvajové, tak trolejbusové linky, ale leží téměř uprostřed mezi zastávkami MHD a docházková vzdálenost k němu je z některých i 500 či 600 metrů,“ popsala situaci primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Radní vybrali zhotovitele, který vypracuje veškerou projektovou dokumentaci. Bude jím firma F.E.D., s. r. o., která zakázku provede za 449 tisíc korun bez DPH. „Cenu se nám podařilo vysoutěžit asi o sto tisíc nižší, než jsme předpokládali,“ vyzdvihl radní pro investice David Grund s tím, že samotná realizace zastávky by mohla proběhnout už příští rok.

V místě vznikne obousměrná zastávka s nástupními ostrůvky, které obslouží jak tramvajové, tak trolejbusové linky. Ostrůvky budou bezbariérové, podél jízdních pruhů budou opatřeny zábradlím. „Cílem investice je zvýšit i bezpečnost chodců, kteří v tomto místě přecházejí vozovku,“ dodal David Grund.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...