Městské parky mají speciální broukoviště i doupata pro hnízdění ptáků

Brno, 3. března 2020 – Městská část Brno-střed má kromě historického centra a zastavěných částí také řadu ploch zeleně, keřů a stromů. Jedná se celkem o zhruba 75 hektarů ploch, o které pečuje. Nejde přitom pouze o sečení trávy a výsadbu zeleně, ale i o péči o drobné živočichy, kteří žijí mezi námi. Kromě krmítek pro ptáky jsou to například i broukoviště a doupné stromy.

Broukoviste brno stred

Broukoviště vzniká osazením vhodných kusů kmenů stromů v kombinaci s kameny na klidnějším místě v parku. Jedná se o vytvoření přirozeného zázemí a hlavně zimoviště pro drobné živočichy, hmyz a třeba i ježky. To naše je umístěno v parku na Kraví hoře. „Doufám, že broukoviště nabídne nejen útočiště drobnému hmyzu, ale stane se i hezkou výukovou pomůckou pro děti. Zvažujeme instalaci i na další vhodná místa naší městské části,“ upřesnil Martin Landa, 1. místostarosta městské části Brno-střed za životní prostředí.

V nejbližších dnech připravujeme také označení takzvaných doupných stromů, které slouží ptákům jako hnízdiště a úkryt v průběhu celého roku. Jsou to stromy, které poskytují ve svých přírodních dutinách útočiště pro drobné ptactvo, jako jsou sýkorky, kosi a strakapoudi. Mohou to být i sovy, třeba puštíci a kalousi, nezřídka je využijí ale i veverky nebo netopýři. Doupné stromy rostou u Anthroposu a ve svahu pod Kamplikovou ulicí. „Chystané označení je důležité, má totiž zajistit informovanost kolemjdoucích a zároveň klid ptactvu,“ doplnil Landa.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...