Brno zrekonstruuje dům na Podnásepní, vznikne zde 22 bytů

Brno, 22. srpna 2019 – Momentálně neobydlený bytový dům na Podnásepní 2 čeká celková rekonstrukce. Jejím výsledkem bude 22 nových bytů. Rekonstrukce domu, do kterého se podle harmonogramu obyvatelé nastěhují do konce příštího roku, zahrne také půdní vestavbu a vybudování výtahu, ve dvoře pak vysázení zeleně a umístění posezení.

dum brno ulice podnasepni

V pěti nadzemních podlažích vznikne 22 bytů, od garsonek po 3+1, a jeden nebytový prostor – ateliér. Deset bytů bude vedeno jako „sociální byty se službou“, tedy se zajištěním kontaktu se sociálním pracovníkem, a to s dobou pověření 12 let. Na tyto byty se vztahuje dotace IROP ve výši cca 12 milionů korun. Zbylých dvanáct bytů město využije dle aktuální potřeby, například jako startovací pro mladé páry a rodiny.

„Zhotovitele jsme vybírali natřikrát. Nakonec se nám podařilo vysoutěžit nabídkovou cenu řádově o pět milionů nižší, než uchazeči nabídli v prvním výběrovém řízení. Nakonec tedy stavbu provede firma IMOS Brno za necelých 48 milionů korun,“ uvedl náměstek primátorky pro bydlení a správu majetku Oliver Pospíšil.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...