Dopravní podnik spouští v 720 vozech wi-fi připojení zdarma

Brno, 12. února 2019 – Cestující budou mít ve vozech městské hromadné dopravy v Brně možnost bezplatného připojení k internetu. Dopravní podnik jej začal postupně spouštět od začátku února. Hlavním cílem služby je zpřístupnit cestujícím aktuální informace o dopravě nebo si vyhledat potřebné spojení. Provozování wi-fi sítě dopravní podnik přijde na více než 2,3 milionu korun ročně. Zkušební provoz potrvá dva měsíce.

mhd brno tramvaje saliny krystof turek

Poskytování informací o aktuální situaci či plánovaných změnách v dopravě patří mezi hlavní priority Dopravního podniku města Brna. „Stále hledáme nové kanály a možnosti, jak cestujícím umožnit získávat aktuální informace. Nyní budou mít tuto možnost během jízdy, aniž by nutně potřebovali mít zaplacený vlastní datový tarif,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Testovací verze připojení prostřednictvím sítě nazvané DPMBfree umožní cestujícímu čerpání 4 MB na jedno připojení v maximální době 20 minut. Rychlost připojení je pro cestujícího stanovena na 256 kbps. Router umístěný v každém vozidle umožňuje současné připojení až padesáti uživatelů, přičemž síla signálu by na kterémkoliv místě ve vozidle neměla klesnout pod použitelnou úroveň.

„Po spuštění plánujeme dvouměsíční zkušební provoz, který nám ukáže, jak celý systém bude fungovat v praxi. V jeho závěru vyhodnotíme zájem cestujících o tuto službu na základě počtu přístupů i obdržených připomínek. Zároveň je wi-fi ve vozidlech novým reklamním prostorem, který můžeme nabídnout našim případným partnerům,“ doplnil Havránek.

Objem dat, který bude k dispozici v jednom voze, je 30 GB na měsíc. Dopravní podnik města Brna a.s. provozuje s připojením k internetu 720 vozů, celkem měsíčně poskytne cestujícím k dispozici 22,5 TB dat.

Cestující v Brně dnes mohou informace včetně aktuální polohy vozidel získat prostřednictvím zdarma dostupné mobilní aplikace DPMBinfo, z informačních panelů umístěných přímo na zastávkách, na facebookovém či twitterovém profilu dopravního podniku a webových stránkách dpmb.cz.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...