Na Zelňáku bude letos více než stovka stálých prodejců

Brno, 7. února 2018 – Více než stovka prodejců otevře v letošním roce své stánky na Zelném trhu. Rada městské části Brno-střed totiž nyní schválila kompletní seznam stálých prodejců na pro letošní sezonu, která bude probíhat do 10. listopadu. Přes sto prodejních míst z celkových 130 je pro letošek obsazeno.

biojarmark zelny trh

„Do výběrového řízení se nám přihlásili osvědčení prodejci z loňských let, což svědčí o jejich spokojenosti. A zákazníci tak většinu z nich opět najdou na svých místech. Mírně jsme letos upravili rozložení prodejních stolů, aby korespondovalo s provozem kryté tržnice a vznikl otevřený volně průchozí prostor,“ hodnotí výsledky výběrového řízení Jasna Flamiková, 3. místostarostka MČ Brno-střed. Zbývající místa chce radnice v průběhu roku obsazovat drobnými prodejci, zájemci o příležitostný prodej či novými prodejci, kteří si chtějí prodej na Zelňáku vyzkoušet.

Koncepce trhu zůstává pro letošní rok stejná, ve spodní části budou mít svá tržní místa zemědělci, ve střední a vrchní části potom další prodejci a odlišný sortiment, jako jsou například oblíbený Božský kopeček, Mada ice cream, Dobrokáva, farmářské produkty jako jsou sýry, uzeniny a podobně.

„Nově přibyde přehledné barevné označení prodejců, aby se zákaznici mohli rychle zorientovat. Zemědělec bude mít zelenou tabulku se jménem, obchodník pak oranžovou a ostatní prodejci budou označeni žlutou tabulkou. Snažíme se aktivně oslovovat i nové prodejce, abychom trh neustále rozvíjeli. Zatím máme stále volné kapacity, takže se zájemci mohou hlásit i v průběhu roku,“ dodává Flamiková.

Zelný trh je i v průběhu roku otevřen drobným pěstitelům a prodejcům, kteří chtějí prodávat své výpěstky podle možností jen pár dní v sezoně. Jak tito malí, tak i začínající prodejci si mohou přijít vyzkoušet prodej i jen na pár dní a správa trhu jim poskytne maximální součinnost.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...