Sokolský Stadion oslaví 90. výročí otevřením nového dětského centra

Brno, 16. října 2017 - V pátek 27. října bude Sokol Brno I slavnostně otevírat nově vytvořené Dětské centrum, které je  zaměřeno na všestrannou pohybovou průpravu dětí od 1 do 15 let. Centrum  za 40 milionů korun projektovali brněnští architekti Petr Všetečka a Robert Václavík a je první etapou v celkové rekonstrukci sokolského Stadionu.

sokol brno

Právě před 90 lety 28. října 1927 byl slavnostně položen základní kámen k sokolskému Stadionu, který je největší sokolovnou v České republice. V rámci otevření Dětského centra bude odkryt základní kámen Stadionu a z něj vyňaty historické listiny, vztahující se k objektu Stadionu, a které doposud ze základního kamene nebyly nikdy vyjmuty. Na závěr budou do základního kamene opět vloženy listiny ze současné doby. V 15:00 a v 16:00 budou také pro veřejnost připraveny komentované prohlídky po areálu Stadionu.

Foto: AMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...