Ve Scale se uskuteční panelová debata o možnostech elektromobilů

Brno, 19. září 2017 - Ve čtvrtek 21. září proběhne v Brně od 17:30 panelová debata o možnostech elektromobilů. Doprava je základem naší ekonomiky, spojuje lidi, města i celé země. Závislost dopravy na spalování ropy však současně vytváří problém v obrovském množství vypouštěných emisí a částic prachu, které dusí naše města. To jsou důvody, proč se stále více začíná diskutovat o náhradě spalovacích motorů. Jednou z možností je postupný přechod na elektrický pohon automobilů.

elektromobilita

Debatu pořádá Informační kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s ve spolupráci s portálem Obnovitelne.cz. Diskutovat přijde europoslanec Luděk Niedermayer (EPP), náměstek brněnského primátora Martin Ander, experti z Vysokého učení technického v Brně Jaromír Marušinec a Tomáš Kazda a Petr Novotný, odborník na možnosti podpory pro elektromobilitu.

Během panelové debaty Šance pro čistou dopravu – elektromobily na vzestupu za účasti europoslance Luďka Niedermayera představíme aktuální světové trendy v šetrné dopravě, impulsy EU, které mohou přinést snadnější nástup dopravy poháněné elektřinou, i novinky ze světa akumulace.

Vedle europoslance Luďka Niedermayera zasedne Martin Ander, náměstek brněnského primátora pro životní prostředí, Jaromír Marušinec, předseda Asociace elektromobilového průmyslu, Tomáš Kazda z Ústavu elektrotechnologie Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií na VUT v Brně a Petr Novotný, expert společnosti RENARDs dotační, s. r. o. Debatu bude moderovat Jakub Šiška, který píše také pro Obnovitelně.cz.

Diskuze se uskuteční 21. září 2017 od 17:30 v Kavárně Univerzitního kina Scala (Moravské náměstí 3/127, Brno-střed). Kapacita prostoru je omezena, doporučujeme rezervaci účasti na diskuzi na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...