Město investuje 350 milionů do opravy Benešové a prostoru před nádražím

Brno, 26. listopadu 2015 - Jednou z největších investic v nejbližších letech bude oprava ulice Benešovy a přednádražního prostoru. Město Brno nyní připravuje dokumentaci pro územní rozhodnutí a stavební povolení. Smlouvu pro vypracování dokumentací schválila Rada města Brna v na začátku listopadu.

oc letmo brno foto krystof turek

„Benešova ulice bude řešena jako městská třída, kde bude vybudován jak přesný koridor pro tramvaje a osobní dopravu, tak zároveň i pás pro cyklisty. Jde o úsek od Mahenova divadla po hlavní nádraží,“ uvedl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára s tím, že náklady na rekonstrukci mají dosáhnout výše 353 milionů korun. Zahájení oprav je plánováno na rok 2017.

V přednádražním prostoru bude město zejména nově upravovat kolejiště, prostory pro pěší, dojde k instalaci městského mobiliáře a zeleně, stojanů na kola, budou vybudovány bezbariérové vstupy atd. Už nyní zde probíhají práce na opravách kanalizace a technických sítí.

Rekonstrukce ulice Benešovy zahrnuje rekonstrukci komunikačních ploch v celé šířce uličního prostoru ulic Benešovy, Divadelní a Malinovského náměstí včetně křižovatky Cejl/Koliště a tramvajového trojúhelníku v ústí ulice Rooseveltovy a na něj navazujícího úseku ulice Rooseveltovy až po ulici Dvořákovu. Cílem rekonstrukce je vybudování městské třídy s tramvajovou tratí, s novým dopravním řešením městské hromadné dopravy i individuální automobilové dopravy. Součástí stavby bude rovněž bezpečný koridor jak pro chodce, tak pro cyklisty.


Související články:

Komentáře 

 
0 #1 Martas 2018-01-12 09:59
Benešové? Jsem si dycky myslel, že je to Benešova, ne Benešová. Tedy do opravy Benešovy ulice. Jak může psát články někdo, kdo neumí naprosté základy češtiny?