SAKO Brno obnovuje vozový park o sedm nových vozidel

Brno, 28. ledna 2014 - Společnost SAKO Brno obnovuje svůj vozový park o sedm nových vozidel značky Mercedes-Benz, která splňuje nejpřísnější normy a požadavky na ekologii a bezpečnost provozu. Současnou vozovou flotilu společnosti posílí tři typy aut. Pět takzvaných kuka vozů bude svážet komunální a separovaný odpad, jedno transportní auto bude sloužit ke svozu skla, poslední vůz je určen na transport odpadu v kontejnerech.

sako brno nova vozidla

„Nejvýraznější novinkou vozového parku jsou dvě vozidla typu Econic. Jedná se o naprostou špičku vozů v dané třídě, jejichž hlavní předností je minimální hlučnost, úsporný ekologický provoz a vysoká míra bezpečnosti,“ uvedl ředitel společnosti Jiří Kratochvil s tím, že tyto vozy budou vzhledem k téměř bezhlučnému chodu motoru určeny především k provozu v centru Brna. To ocení především občané v brzkých ranních hodinách.

„Společnost SAKO Brno považuje pravidelnou obnovu a modernizaci vozového parku za jednu ze svých priorit. Našim cílem je, aby v brněnských ulicích jezdily čisté, moderní a ekologické vozy, které budou bezpečné jak pro samotné posádky, tak i pro občany města“, doplnil Kratochvil.

Foto: SAKO Brno

 


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...