Podzemní kontejnery na tříděný odpad má i Brno-sever

Brno, 17. prosince 2013 - Na Volejníkově ulici u parku Schreberovy zahrádky byla dokončena instalace podzemních kontejnerů na sklo, PET lahve a papír. Ty oproti tradičním sběrným nádobám na tříděný odpad nehyzdí své okolí, nepřekáží a mají navíc větší kapacitu.

podzemni kontejnery brno sever

Brno-sever je tak po Brně-středu teprve druhou městskou částí, jejíž obyvatelé tyto výhody využijí. Vzhledem k tomu, že potřebné technologie nově nabízí kromě zahraničních také české firmy, podařilo se navíc MČ Brno-sever se zaplacenou cenou cca 700 000 Kč výrazně snížit dříve obvyklé náklady na instalaci podzemních kontejnerů.

„I díky tomu jsme potřebné zdroje pro první lokalitu na našem území našli ve vlastním rozpočtu,“ říká starostka městské části Sabina Tomíšková s tím, že na Volejníkovu ulici padl výběr také kvůli bezprostřední blízkosti dětské kavárny, jejíž exteriér v současnosti rovněž prochází úpravou. „Do budoucna bychom přitom ve spolupráci s městem chtěli tuto novinku instalovat také na další vytipovaná místa – třeba do blízkosti vily Tugendhat a do ostatních reprezentativních oblastí městské části,“ doplnila Tomíšková.

(red), foto: MČ Brno-sever


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...