Brno pořídí třicítku nových nízkopodlažních trolejbusů

Brno, 9. čevence 2013 - Město Brno chce posílit počet nízkopodlažních kloubových trolejbusů a tím nejenom pomoci osobám se sníženou schopností pohybu, matkám s kočárky či invalidům zlepšit jejich cestovní komfort, ale také přispět ke snížení ekologické zátěže emisemi. Rada města Brna souhlasila s podáním žádosti o dotaci z evropských fondů Dopravním podnikem města Brna na jejich nákup. Celkem se bude jednat o pořízení cca 30 vozů.

nizkopodlazni-trolejbus-krystof-turek

„V současné době je v rámci městské hromadné dopravy v Brně provozováno 149 trolejbusů. Z tohoto počtu je 68 vozidel nízkopodlažních. Kloubové trolejbusy se uplatňují zejména na vybraných linkách s velkou poptávkou po přepravě, například na linkách 25 a 26,“ uvedl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Pořízení nových kloubových trolejbusů je v souladu s plánem obnovy vozového parku, trolejbusová trakce byla v posledních letech udržována zejména rekonstrukcemi starších vozů a odkupem trolejbusů z jiných měst v ČR. V letech 2007–2009 bylo pořízeno celkem devět kloubových trolejbusů typu 25Tr za 13 miliónů korun.

Zdroj: MMB, ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...