Úrazová nemocnice získala nový ultrazvuk pro urologii

Brno, 11. prosince 2012 - Nový ultrazvuk pro urologickou vyšetřovnu získala s pomocí sponzorů Úrazová nemocnice Brno. Přístroj za více než milion korun nahradí již dosluhující aparát, který jako jediný sloužil oběma městským nemocnicím a v provozu byl od roku 1999. „Každý den hrozilo, že dojde k havárii a nebudeme schopni zajistit vyšetření pro naše pacienty. Proto jsme již před časem vypsali na nákup tohoto přístroje veřejnou zakázku,“ uvedl ředitel nemocnice Karel Doležal.

Doktor-rouska

O náklady se s městem Brnem podělily především Teplárny Brno, menší částkou přispěli i další dárci. „Teplárny Brno podporují Úrazovou nemocnici pravidelně už od roku 2005. Vždy se snažíme najít ta nejpalčivější místa a pomoci právě tam, kde je to nejvíce potřeba,“ uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Ultrazvuk se třemi sondami slouží lékařům především k diagnostice onemocnění prostaty, které se stává závažným zdravotním problémem. Zatímco nezhoubné onemocnění výrazně snižuje kvalitu života, zhoubné onemocnění, k jehož strmému nárůstu v posledních letech dochází, život pacienta přímo ohrožuje. Zatímco v roce 2009 bylo v Úrazové nemocnici s tímto onemocněním léčeno 108 pacientů, v roce 2011 již 142 pacientů a v roce 2012 lze očekávat oproti roku 2009 až osmdesátiprocentní nárůst případů.

Pro léčbu tohoto onemocnění, jako u řady dalších zhoubných nemocí platí, že čím dříve je stanovena diagnóza, tím větší je šance na úplné vyléčení. Při dnešních komplexních léčebných metodách je možné při včasné diagnostice v Úrazové nemocnici zachránit desítkám pacientů ročně život a dalším stovkám s méně závažným onemocněním udržet kvalitu života.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...