V jednom z problémových domů v Brně bude lidem pomáhat poradna

Brno, 24. července 2012 (MEDIAFAX) - Každé úterý a čtvrtek se mohou lidé v problémovém domě v Koniklecové ulici v Brně obrátit s potíže na Občanskou poradnu Brno, která bude fungovat přímo v budově. Obyvatelé se mohou poradit o neshodách, ale také o dluzích, řekla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

Ruce-podane-01

Ambulantní sociálně právní poradna, která je součástí projektu Bezpečná lokalita-bezpečné bydlení, zahájila činnost v úterý. "Mezinárodně oceněný projekt výrazně přispěl ke snížení kriminality v dříve problémovém domě. Otevření poradny je dalším krokem k lepšímu soužití ubytovaných nájemníků, kteří v mnoha případech patří k osobám ohroženým sociálním vyloučením," uvedla Kapitančiková.

Podle ní poradna pomůže obyvatelům v tíživých životních situacích jako například v sousedských a partnerských neshodách. "Mohou se ale přijít poradit také ohledně dluhů, nesplacených pohledávek a podobných problémů," řekla mluvčí.

V rámci projektu dosud vznikla funkce domovníka, nastala regenerace domu tak, aby se minimalizovaly výdaje na energii a lidé v domě snížili riziko zadlužení. Po dohodě monitorují společné prostory chodeb bezpečnostní kamery.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...