Brněnský magistrát upozorňuje řidiče - nový registr vozidel stále nefunguje

Brno, 13. července 2012 - I přes sliby Ministerstva dopravy ČR ohledně zlepšení nového centrálního registru vozidel se situace ve většině úřadů pracujících s registrem nijak zvlášť neposouvá vpřed. A to i přes ujištění ministra dopravy Pavla Dobeše o tom, že se vše urychleně zlepší. V pátek to uvedl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Auto-osobni-octavia-jedouci-KT

„Zatímco v předchozím registru obsloužil Magistrát města Brna (Odbor dopravněsprávních činností, Kounicova 67) necelých čtyři sta občanů denně, dnes se bavíme o necelé stovce. Problémy způsobuje nová verze, ve které chybí mnohé údaje o řidiči, jeho vozidle a technickém osvědčení,“ řekl Žára

„Brněnský magistrát dnes proto zatím vydal pouze 60 pořadových lístků a bude doufat, že stejný počet občanů také obslouží. Zároveň přicházejí lidé, kteří si vyzvedli pořadové lístky v minulých dnech a vzhledem k nefunkčnosti systému, nemohla být jejich agenda vyřešena,“ doplnil Žára.

„Jestliže se mluví o novém systému už dva roky a ministr dopravy Pavel Dobeš přislíbil jeho plnou funkčnost, praxe je zcela jiná. Faktická příprava se odehrála na přelomu června a července a do ostrého provozu šla plně nevyzkoušená verze, nemůžeme se divit, že registr je nefunkční a místo, aby práci ulehčil, tak jí naopak ztěžuje jak občanům, tak úředníkům, kteří musí mnohé informace vypisovat ručně. Mám podezření také na to, že se do registru mohou vlivem této chaotické situace dostat takové údaje, které mohou být nepřesné, zkreslující a do budoucna vytvářející další problémy,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Nejčastější problémy:

  • přihlašování nových vozidel
  • přeregistrace vozidel mezi okresy
  • pod jednotlivými řidiči se ukazují chybné údaje
  • v technickém osvědčení chybí až 60 procent informací

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Komentáře 

 
0 #1 otecK 2012-07-13 16:11
Opakovaně jsem zažil ve firmě přechody na z c e l a odlišné systémy, propojené i se státními a bankovními registry. vždy, po testování, následovalo z k u s m é nasazení "ostré verze" o svátcích a simulovaný provoz. teprve pokud byl chod bezchybný, byll program uvolněn. ve dnech 6,7,8 a 9.ý. bylo volno. Proč nebyl program odzkoušen na ostro a část pracovníků registrů se na prověření nepodílela ???
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...