Dial Telecom: ÚOHS zakázal uzavřít smlouvu s dodavatelem SMS jízdenek v Brně

Brno, 5. června 2012 (MEDIAFAX) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) získal pochybnosti o souladu tendru se zákonem v předběžném opatření, zakázal Dopravnímu podniku města Brna uzavřít smlouvu s potenciálním dodavatelem SMS jízdenek. V úterý to uvedla společnost Dial Telecom.

autobus-na-zastavce-krystof-turek

Firma napadla tendr u ÚOHS před třemi týdny, a to pro, jak společnost popisuje, velmi nestandardní způsob průběhu této veřejné zakázky a kvůli zadávací dokumentaci, která podle názoru Dial Telecomu odporovala v několika bodech zákonu.

Cílem návrhu podle firmy bylo, aby ÚOHS výběrové řízení zrušil a byl vypsán nový, transparentní tendr, který by umožnil uchazečům reálně splnit požadavky zadavatele. ÚOHS dal Dial Telecomu částečně za pravdu – po předběžném přezkoumání uložil Dopravnímu podniku města Brna zákaz uzavřít smlouvu v otevřeném řízení "Dodání systému na zavedení úhrad jízdného prostřednictvím SMS zpráv".

"Není to poprvé, co se nám významným způsobem podařilo zastavit další pokusy o pokřivení telekomunikačního trhu v České republice," uvedla k tomu Martina Setunská, marketingová manažerka firmy. "Budeme rádi, když v tomto případě ÚOHS v dalším stupni řízení celý tendr na SMS jízdenky v Brně zruší a bude vypsán nový, otevřenější ostatním uchazečům," doplnila.

"Vzhledem k tomu, že úřad po předběžném posouzení předložené dokumentace o veřejné zakázce získal pochybnosti o souladu úkonů a postupů učiněných zadavatelem v zadávacím řízení se zákonem ... rozhodl úřad v rozsahu nezbytném pro zajištění účelu řízení o předběžném opatření uvedeném ve výroku tohoto rozhodnutí tak, aby smlouva na plnění veřejné zakázky ´Dodání systému na zavedení úhrad jízdného prostřednictvím SMS zpráv´ nebyla uzavřena dříve, než bude případ řádně prošetřen, případně než bude zjednána náprava," konstatoval antimonopolní úřad.

Libor Popela, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články: