Brno se dohodlo s krajem na stavbě obchvatu Tuřan, stát bude 140 milionů

Brno, 11. února 2012 (MEDIAFAX) - Jihomoravští krajští radní se dohodli s představiteli města Brna na spolupráci při přípravě a stavbě obchvatu Tuřan, které tvoří jedno z jižních předměstí jihomoravské metropole. V sobotu to řekl mluvčí krajského úřadu Petr Holeček. Krajští radní podle mluvčího souhlasili se začleněním stavby obchvatu mezi priority regionálního operačního programu, který čerpá v letech 2007 až 2013 rozvojové dotace z Evropské unie. "Podmínkou bylo, aby město Brno zajistilo celou majetkoprávní přípravu stavby i vydání příslušných správních rozhodnutí, které povedou k jejímu uskutečnění," upřesnil Holeček.

bagr-vystavba-silnice

Na stavbu již existuje pravomocné územní rozhodnutí a je hotová dokumentace pro stavební povolení. Podle dohody mezi krajským úřadem a městem Brnem nyní magistrát nechá zpracovat zadávací dokumentaci, zadá veřejnou zakázku a vybere zhotovitele stavby. Celkové stavební náklady jsou v dohodě mezi městem a krajem vyčíslené na 140 milionů korun. Podíl Jihomoravského kraje na obchvatu Tuřan je podle Holečka 129 milionů korun.

Další podstatnou výdajovou položkou budou výkupy nemovitostí, jejichž objem se odhaduje v desítkách milionů korun. Administrativně je zajistí město Brno s tím, že město i kraj si vykoupí pozemky pro své stavební objekty. "V současné době probíhají neoficiální jednání zástupců městské části Brno-Tuřany s vlastníky pozemků," řekl Holeček. Má-li být stavba financována z evropských peněz, musí být podle něj zahájena nejpozději do konce roku 2013.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...