Se změnou jízdního tarifu rozšíří DPMB sortiment jízdenek v automatech

Brno, 28. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Dopravní podnik města Brna (DPMB) rozšíří sortiment jednorázových jízdenek, které je možné zakoupit v jízdenkových automatech. Ve středu to řekla mluvčí DPMB Linda Škrancová. Dopravní podnik rozšíří sortiment od 1. ledna 2012, kdy se změní tarif Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. "K dostání budou jízdenky dvou až desetizónové, jízdenka všezónová, jizdenka doplatková pro kombinaci jízdních dokladů a jízdenka jednodenní pro brněnské tarifní zóny 100 a 101. Všechny tyto jízdenky budou k dispozici v základní i ve zlevněné verzi," uvedla Škrancová.

Autobusy-autor-KORDIS-JMK

Podle ní se automaty přenastaví úderem půlnoci na 1. ledna, avšak pracovníci vymění popisky vzhledem k velkému množství automatů až v průběhu 1. a 2. ledna. "Prosíme zákazníky, aby v těchto dnech věnovali nákupu jízdenek zvýšenou pozornost a případně omluvili krátkodobou absenci aktuálního návodu," dodala Škrancová.

Upozornila, že jednorázové jízdenky a předplatní jízdenky přenosné lze použít do 7. ledna 2012. "Nevyužití jednorázové jízdenky lze v obvyklých předprodejích vyměnit s případným doplatkem za jízdenky dle nového tarifu nejpozději do 31. března. Finanční náhrada za nevyužití jízdenky se neposkytuje," uzavřela mluvčí.

Lenka Horáková, foto: KORDIS JMK

Související články: