Brněnští odborníci vydali pro širokou lékařskou obec knihu Vnitřní lékařství

Brno, 16. prosince 2011 (MEDIAFAX) - V kapli Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně (FNUSA) se uskutečnil křest knihy Vnitřní lékařství, která je dílem více než 150 předních, převážně brněnských odborníků z oblasti medicíny. Agentura Mediafax se o tom v pátek dozvěděla od Nely Maťašeje z FNUSA. Dvousvazkové dílo tvoří ověřené postupy, postupy aktuální a trendy soudobé světové medicíny. "S rozvojem vědních disciplín a nahromaděním nových poznatků jsme cítili potřebu vytvořit dílo, které by přineslo komplexní pohled na obor, který se na jedné straně v současné době rozpadá a na straně druhé potřebuje koordinovat pohled na pacienta z hlediska diferenciálně diagnostického," uvedl Miroslav Souček, přednosta II. interní kliniky FNUSA a současně hlavní editor knihy.

Chirurgove-operace-na-sale-KT-8

V publikaci lze nalézt obory pro Vnitřní lékařství doposud netradiční, jako je například onkologie, psychiatrie, geriatrie, neurologie, medicína akutních stavů a současně stati, kde péče o pacienta vyžaduje komplexní mezioborovou spolupráci jako je léčba bolesti, paliativní medicína nebo výživa nemocných. Knihu zaštítil děkan Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Jiří Mayer.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Co nového v medicíně?

Informace o nemocech a léčení, přehledně a srozumitelně, příznaky, nemoci, práva pacientů a poradnu najdete na Hledám-zdraví.cz.

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...