Sv. Anna dostala 22 milionů, láká za ně studenty i vědce do centra klinického výzkumu

Brno, 11. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně získala pro příští dva roky grant 22 milionů korun určený na popularizaci lékařského výzkumu, na kterém stojí i její budované Mezinárodní centrum klinického výzkumu. V sobotu to řekla mluvčí kliniky Šárka Urbánková.

Penize-bankovky

Peníze ze státního rozpočtu a evropských podpůrných fondů podle mluvčí klinika použije na zvýšení motivace středoškoláků a vysokoškoláků ke studiu medicínských a příbuzných oborů a na podporu vědecké činnosti.

"Chceme představit a popularizovat výsledky lékařského výzkumu veřejnosti. Je velmi důležité, aby výsledkům vědeckých výzkumů porozuměla nejen odborná, ale také laická veřejnost," řekl ředitel nemocnice Petr Koška. Klinika by podle něj ráda vzbudila pozornost také u zájemců o vědecké bádání a možných uchazečů o práci v mezinárodních týmech, které se ve svých programech zaměřují především na prevenci závažných onemocnění postihujících masově populaci vyspělých zemí a na jejich léčbu. "Jsou jimi například infarkt myokardu nebo Alzheimerova choroba, které patří k našim medicínským prioritám," upřesnil Koška.

Vedoucí lékař Mezinárodního centra klinického výzkumu Tomáš Kára doplnil, že vedení centra již oslovilo vybrané tuzemské univerzity, kde chce přednášet o svém konceptu Akademie klinického výzkumu. "Do přednášek se zapojí tři desítky mentorů z řad expertů v medicínských a biomedicínských oborech a odborníků na public relations," řekl. Dodal, že součástí akademie jsou i odborně zaměřené semináře. "Nejlepším účastníkům se zájmem o vědeckou činnost pak vedení centra nabídne pozice asistenta klinického výzkumu ve vybraném programu," řekl Kára.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...