V Brně vznikne středisko pro lidi v extrémní sociální nouzi

Brno, 15. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Rada města Brna schválila vznik střediska krizové sociální pomoci, které poskytne lidem v extrémní sociální tísni 70 míst k bydlení. Sdělil to mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára s tím, že projekt vyjde na sedm milionů korun.

bezdomovec-ruce250

Městské středisko krizové sociální pomoci pro osoby v extrémní sociální tísni vznikne po rekonstrukci asi 90 let starého původně bytového čtyřpodlažního domu v Masné ulici.

"Azylový dům nabídne kapacitu pro 70 klientů," sdělil Žára s tím, že investice bude činit sedm milionů korun a termín dokončení je do června 2012.

"Projekt řeší rozšíření a zkvalitnění stávající sítě sociálních služeb, rozšíření prevence kriminality a zkvalitnění procesu integrace lidí v extrémní sociální tísni zpět do většinové společnosti," vysvětlil Žára.

Město chce projektem zvětšit kapacitu bydlení pro sociálně slabé. "V novém středisku vznikne rovněž ordinace, aby bezdomovci, kteří nemají svého obvodního lékaře, dostali základní zdravotní péči. Tou hlavní funkcí střediska je ale pomoci lidem a maximálně jim ulehčit nové začlenění do společnosti," uvedl primátor Brna Roman Onderka (ČSSD).

Ve středisku najdou pomoc klienti odboru sociální péče brněnského magistrátu, lidé propuštění z vězení nebo školského zařízení nebo takoví, kteří ukončili léčbu chronických závislostí.

Lenka Horáková

Související články: