Brno dostalo darem přes 1 200 přikrývek za více než 900 tisíc Kč

Brno, 27. ledna 2022 - Štědrý a ojedinělý dar obdrželo město Brno. Jde o 1 224 kusů kvalitních přikrývek v hodnotě 903 967 korun od spolku Oidipus. Využijí je domovy pro seniory a další organizace či služby působící v oblasti sociální péče.

prikryvky

„Pandemie covidu, s níž se potýkáme téměř dva roky, přinesla zvýšenou solidaritu. Narostl tak počet donátorů, díky nimž jsme dostali například ochranné pomůcky, potraviny nebo postele. Ale dar přikrývek v hodnotě přes 900 tisíc korun, které využije město a jeho organizace v sociálních službách, bych se nebála označit za velkorysý,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Deky budou dle zájmu určeny pro jednotlivé městem zřizované příspěvkové organizace a pro střediska spadající pod Odbor sociální péče MMB. „Oslovili jsme ředitele a vedoucí s dotazem na zájem o darované přikrývky. Téměř 60 % z nich využijí domovy pro seniory, dalších přibližně 20 % se bude hodit Centru sociálních služeb do jeho pobytových zařízení pro děti s postižením, pro azylové domy a noclehárny. Mezi příjemci bude také například ubytovna pro matky s dětmi nebo romské středisko DROM,“ upřesnila primátorka Markéta Vaňková.

„Všechna městská pobytová zařízení sociálních služeb ložní výrobky běžně nakupují, protože je nutná jejich pravidelná obnova – například z hygienických důvodů se mění každé 2 až 3 roky. Darované přikrývky tedy našim organizacím a střediskům ušetří provozní prostředky, které pak mohou efektivně využít jiným způsobem,“ doplnil informace Robert Kerndl, 4. náměstek primátorky, který má v gesci sociální oblast.

Odbor sociální péče MMB navíc zprostředkoval poskytnutí dalších 372 přikrývek za téměř 300 tisíc korun, které spolek Oidipus daruje Armádě spásy.

Oidipus, z. s., definuje svoji činnost jako podporu společensky potřebných veřejně prospěšných projektů, a to zejména v oboru zdravotnictví. Dar je poskytován za účelem podpory veřejné instituce – města Brna a jím zřizovaných organizací poskytujících sociální a související služby pro sociálně znevýhodněné osoby. Výrobcem darovaných přikrývek je společnost PiCaSo manufactury, s. r. o.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kalendář vinařských akcí

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události