V Brně zdarma nabízí bezdomovcům přečkání noci v krizovém centru

Brno, 22. listopadu 2011 (MEDIAFAX) - Bezdomovci mohou v Brně zdarma přečkat mrazivé zimní noci v krizovém centru. Ve městě jsou čtyři, které provozují neziskové a příspěvkové organizace, řekla v úterý Radka Jonasová z Centra sociálních služeb, podle které mohou lidé bez domova použít také noclehárny. Možností strávení noci v krizovém centru nebo v noclehárně je několik. "Provozujeme dvě noclehárny ve Vídeňské a Podnásepní ulici. V provozu jsou po celý rok, kdežto krizová centra fungují pouze v zimě," uvedla Jonasová, koordinátorka sociálních služeb.

Bezdomovec-vousaty

V centru mohou lidé setrvat zadarmo, avšak za noclehárnu ve Vídeňské nebo Podnásepní ulici zaplatí denně 50 korun. "Zatímco v obou noclehárnách máme přes 70 lůžek, v centru jsou pouze židle," sdělila Jonasová.

Podle ní jsou krizová zařízení velmi důležitá. "Jako příspěvková organizace chceme lidem pomoct, aby nebylo v ohrožení jejich zdraví a život. Nenecháme je zmrznout, což se nám docela daří díky krizovým centrům. Dokazuje to i statistika, že v Brně bývají přes celou zimu pouze dva až tři případy umrznutí," řekla Jonasová s tím, že situace není jednoduchá kvůli zákonům. "Vše hradíme, jak se dá, ale necítíme žádnou snahu od zákonodárců situaci řešit. Nemůžeme žádat o dotace, a proto se můžeme spoléhat pouze na pomoc města a neziskových organizací," dodala koordinátorka.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...