Zmizelého místostarostu Židenic Vytopila začali hledat policejní lovci lebek

Brno, 16. září 2011 (MEDIAFAX) - Do pátrání po zmizelém místostarostovi Brna-Židenic Aleši Vytopilovi (36) se v pátek zapojili členové speciálního oddělení cíleného pátrání. Uvedl to policejní mluvčí Pavel Šváb.

Vytopil-ales

Nasazení takzvaných lovců lebek naznačuje, že policie pracuje s verzí, že Vytopil může být i sedm dní po svém zmizení stále naživu. "Variant pátrání a vyšetřovacích verzí je celá řada," řekl Šváb. Připustil, že jedna z větví pátrání směřuje na Třebíčsko, kde měl Vytopil údajně v plánu koupit hospodu od bývalého partnera své poslední přítelkyně.

Žádné zásadní nové stopy nebo poznatky k případu kriminalisté podle Švába po sedmi dnech pátrání nemají. Vyloučil, že by kriminalisté v souvislosti se zmizením židenického místostarosty někoho zadrželi.

"Zatím jsme pohřešovaného muže nenašli. Neozval se žádný svědek, který by o něm věděl. Příbuzné ani policii nikdo nekontaktoval a nikdo se ani nepřihlásil s žádostí o výkupné," řekla již dříveVedrová. Na policejní stanici nicméně přišlo a podle Vedrové ještě přijde podat svědectví řada jeho potenciálních kontaktů.

Mezi vyslýchanými byl i bývalý přítel nové životní partnerky Aleše Vytopila. Některá média spekulovala, že za zmizením politika může být on, policie to však důrazně a opakovaně odmítla. Česká televize například přinesla výpověď přítelkyně zmizelého, podle které měl místostarosta údajně vybrat z účtu 200 tisíc korun a setkat se s majitelem hrotovické hospody. Od té doby jej údajně nikdo neviděl.

"Ten příběh již žije samostatným životem. Média mohou spekulovat a pátrat na vlastní pěst. My takové poznatky nemáme," řekl Šváb. "Probíhá standardní vyšetřování, zkoumáme všechny možné kontakty v okruhu známých zmizelého muže," zopakoval mluvčí.

Zmizení politika nesouvisí podle všeho ani s politikou a jeho postem místostarosty. Vytopil měl být o tomto víkendu na stranické schůzi zvolen za Židenice do vyšších příček pro krajské volby.

Židenický místostarosta však jinak působil spíše nenápadně - jeho kolegové v ODS mimo Židenice si na něj vzpomínají jen matně. "Pana Vytopila vůbec neznám," řekl například krajský šéf ODS Jiří Kadrnka. V podobném duchu mluvil i místopředseda brněnské ODS a náměstek primátora Robert Kotzian. "Neviděl jsem ho už hodně dlouho, osobně se ale vlastně neznáme," řekl.

Nezvěstnost Vytopila souvisí zřejmě s jeho osobním životem - ani tady se však nemají policisté pořádně čeho chytit. Podle rodinných známých se muž údajně domluvil nedávno na přátelském rozvodu s manželkou a začal žít s novou přítelkyní. S ní pak na začátku září založil firmu PEPE bar. Společnost se měla zabývat pronájmem nemovitostí a v plánu měla údajně i koupi stejnojmenného baru v Hrotovicích na Třebíčsku.

Vytopila pohřešují příbuzní od pátečního večera. "Naposledy se pohyboval v Mariánském údolí v brněnské městské části Líšeň poblíž restaurace U Raka a Eldorádo, kam přijel svým hnědým metalizovaným Volkswagenem Passat," řekla Vedrová.

Policie po zmizelém muži stále intenzivně pátrá. Vedrová připustila, že až dosud se účinkem minula prosba, kterou požádali kriminalisté o pomoc veřejnost - po místostarostovi se doslova slehla zem.

Židenický místostarosta Vytopil je podle Vedrové přibližně 180 centimetrů vysoký, střední postavy. Má kulatý obličej, hnědé oči a hnědočerné krátké rovné vlasy. Na sobě měl naposled zelenomodré pruhované tričko, modré rifle, sportovní boty bílé barvy a s sebou měl černou pánskou příruční tašku.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...