Brno otevřelo v areálu VUT novou budovu pro zkoušení letadlové techniky

Brno, 16. září 2011 (MEDIAFAX) - Brno se od pátku může pochlubit novou budovou určenou ke zkouškám letadlové techniky. Pavilon, který se stal součástí NETME Centra v areálu Vysokého učení technického, hodinu před polednem slavnostně otevřeli primátor Roman Onderka (ČSSD) a rektor VUT Karel Rais.

letadlo-motor-detail250

"Speciální budovu, kterou dělníci postavili během půldruhého roku, budou využívat především vědci a studenti z univerzitní divize letadlové a automobilové techniky," řekla mluvčí VUT Jitka Vanýsková.

Pavilon stojí v areálu Fakulty strojního inženýrství VUT v Technické ulici a je součástí takzvaného NETME Centre (New Technologies for Mechanical Engineering – Centrum nových technologií pro strojírenství)

Podle Vanýskové je nová budova určená především ke zkouškám letadlové techniky. "Peníze na stavbu nového pavilonu získala škola z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace v České republice," dodala mluvčí.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...