Brněnská radnice po roce od voleb vydala své programové prohlášení

Brno, 6. září 2011 (MEDIAFAX) - Brněnští radní na svém mimořádném úterním zasedání schválili programové prohlášení na léta 2010 až 2014. Oznámil to primátor Roman Onderka (ČSSD).

podpis2

Klíčový dokument, stanovující priority směřování a rozvoje města, přitom vládnoucí ČSSD a ODS podepsaly téměř rok po podpisu koaliční dohody o spolupráci. Tu obě strany uzavřely již loni 10. listopadu, zhruba měsíc po posledních komunálních volbách. Neexistenci programového prohlášení rady až dosud kritizovala celá radniční opozice.

Programové prohlášení Rady Města Brna na léta 2010–2014 podle Onderky obsahuje body týkající se oblasti rozvoje města, vzdělání a vědy, bydlení, životního prostředí, hospodaření s majetkem, kultury, sportu, bezpečnosti, dopravy a technických sítí, zdravotnictví a sociálních služeb.

"Jednomyslné přijetí programového prohlášení Rady města Brna považuji za další důkaz programové shody koaličních stran ve vedení města, které jsem avizoval již při podpisu koaliční dohody. Jsem rád, že politický dokument, již prakticky naplňovaný od zvolení nového vedení města, získal písemnou podobu a radní jej formálně odsouhlasili," řekl Onderka.

Podle radního a místopředsedy ODS Pavla Blažka obě strany při přípravě programového prohlášení neřešily žádné zásadní sporné body, jen maximálně hledaly shodu v dílčích věcech. "Více jsme diskutovali například o budoucí podobě privatizace městských bytů," dodal.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...