Brněnská radnice po roce od voleb vydala své programové prohlášení

Brno, 6. září 2011 (MEDIAFAX) - Brněnští radní na svém mimořádném úterním zasedání schválili programové prohlášení na léta 2010 až 2014. Oznámil to primátor Roman Onderka (ČSSD).

podpis2

Klíčový dokument, stanovující priority směřování a rozvoje města, přitom vládnoucí ČSSD a ODS podepsaly téměř rok po podpisu koaliční dohody o spolupráci. Tu obě strany uzavřely již loni 10. listopadu, zhruba měsíc po posledních komunálních volbách. Neexistenci programového prohlášení rady až dosud kritizovala celá radniční opozice.

Programové prohlášení Rady Města Brna na léta 2010–2014 podle Onderky obsahuje body týkající se oblasti rozvoje města, vzdělání a vědy, bydlení, životního prostředí, hospodaření s majetkem, kultury, sportu, bezpečnosti, dopravy a technických sítí, zdravotnictví a sociálních služeb.

"Jednomyslné přijetí programového prohlášení Rady města Brna považuji za další důkaz programové shody koaličních stran ve vedení města, které jsem avizoval již při podpisu koaliční dohody. Jsem rád, že politický dokument, již prakticky naplňovaný od zvolení nového vedení města, získal písemnou podobu a radní jej formálně odsouhlasili," řekl Onderka.

Podle radního a místopředsedy ODS Pavla Blažka obě strany při přípravě programového prohlášení neřešily žádné zásadní sporné body, jen maximálně hledaly shodu v dílčích věcech. "Více jsme diskutovali například o budoucí podobě privatizace městských bytů," dodal.

Jiří Nováček

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...