V Brně končí opravy historického jádra, „čtyřka“ se vrací na Kraví horu

Brno, 31. srpna 2011 (MEDIAFAX) - Od čtvrtka se vrátí v Brně do své pravidelné trasy tramvajová linka číslo čtyři, která má konečnou na Náměstí míru. Skončí tak rekonstrukce historického jádra města a Joštovy ulice, jedna z největších stavebních úprav v historii moderního Brna, řekl mluvčí radnice Pavel Žára.

Jedna z hlavních brněnských tepen získala po přestavbě částečně podobu korza - má nový povrch i dlažbu, změnila se v ní i organizace městské hromadné dopravy.

Město opravovalo Joštovu ulici po etapách od začátku loňského roku. Rekonstrukce přišla magistrát na bezmála 350 milionů korun. "Dělníci položili v ulici nové inženýrské sítě, koleje, chodníky a ve čtyřech řadách vysadili i alej z polovzrostlých stromků," řekl Žára. Novou podobu mají i tramvajové zastávky.

Po úplném otevření Joštovy se otevře pro dopravu také jedna z klíčových křižovatek v centru, dosud ne zcela průjezdné křížení Joštovy, Marešovy a Údolní ulice. Lidem se tak kromě jiného i podstatně zlepší zejména cestování na Kraví horu, oblíbené výletiště Brňanů.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...