Tři čtvrtě miliardy stála oprava centrálních ulic Brna, otevření se blíží

Brno, 19. srpna 2011 - Ve čtvrtek 1. září 2011 bude otevřena nově zrekonstruovaná ulice Joštova II. etapa. Stavební práce na druhé etapě této ulice (od Komenského náměstí po Údolní) právě v těchto dnech finišují a stavaři dodělávají poslední kusy dláždění včetně instalace nových laviček a nového stromořadí. Celá ulice prošla opravou týkající se zejména podzemních sítí, nové kanalizace, kolejiště, dlažby včetně povrchové úpravy vozovky a prostoru pro pěší.

 

Vykopavky

Investice do druhé etapy Joštovy ulice byla za přispění fondu EU ve výši 157 mil. Kč, celá Joštova ulice stála necelých 350 mil. Kč. Od roku 2009, kdy došlo postupně k rekonstrukci Husovy ulice, Moravského náměstí vč. ul. Běhounské, Joštovy I. a II. etapy, investovalo město do opravy centrální části Brna  747 mil. Kč.


„V tisíciletých dějinách Brna nenajdete takový příklad opravy historického jádra města. Ta tři čtvrtě miliarda korun, která byla investována do zušlechtění našeho města, byla jistě dobře vynaložena ve prospěch nás všech, kteří zde dennodenně žijí a pracují. Město se postupně zbavilo nálepky ´šedé a rozbité Brno´ a nahradilo jí moderní a sebejistou metropolí, kde roste potenciál univerzit, vědy a výzkumu, medicíny a dalších důležitých odvětví. Dnes máme krásné centrum, a pokud se nestane nic mimořádného, bude od 1. září zprovozněna druhá část Joštovy ulice včetně napojení tramvají,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.


Související články:

Komentáře 

 
+1 #1 Rudolf Enenkl 2011-08-23 21:38
Nezlobte se vážení na mně, ale rekonstrukce jak první tak druhé etapy trval přespříliš dlouze.Jelikož jsem pravidelně sledoval stavbu tak jsem viděl, kolik dělníků který den pracuje na tomto díle.Někdy tam nebyl nikdo a většinou jen zanedbaný počet lidí.Je to chyba magistrátu a především pana primátora, který důsledně netrvá ne kratším termínu výstavby.To samé se děje i na jiných stavbách v Brně.Zavírají se klíčové silnice naráz a pak jsou velké zácpy ve ne těchto trasách ve městě Brně.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...