Všichni obžalovaní z organizovaného zločinu v Brně půjdou do vazby

Ostrava, 4. srpna 2011 (MEDIAFAX) - Všech šest obviněných, kteří měli několik let pomáhat místním podnikatelům při zametání jejich nezákonných praktik a brát zato peníze, půjde do vazby. Ve čtvrtek o tom rozhodl Okresní soud v Ostravě.

Pouta1-250

Podle mluvčího soudu Alexandra Dadama soud vyhověl návrhu státního zástupce, protože hrozilo, že by se obžalovaní mohli skrývat, uprchnout nebo na svobodě ovlivňovat svědky. "Soud umístil obžalované do vazebních věznic v Ostravě, Olomouci a v Brně," řekl Dadam.

Státní zástupce z Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, pobočky v Ostravě, Martin Brzobohatý, který dal pro zvlášť závažný zločin účasti na organizované zločinecké skupině návrh na uvalení vazby pro všechny obžalované, se odmítl k výsledku vyjádřit. Obžalovaní jsou dále obviněni z vydírání, zneužití pravomoci úřední osoby a přijetí úplatku.

Mezi obviněnými je i Rudolf Setvák, zástupce ředitele policie Brno - venkov. Jak uvedla jeho právní zástupkyně Běla Sedláčková, Setvák se cítí zcela nevinen a s důvody vazby nesouhlasí.

Dalšími obviněnými jsou soukromý podnikatel Eduard Polák, bývalý vyšetřovatel hospodářské kriminálky v Brně Miloš Almásy, pracovník finančního úřadu Zdeněk Olah, bývalý policista a v současné době také úředník finančního úřadu Eduard Slanina a bývalý policista Petr Křipský

Olahův právník považuje uvalení vazby na svého klienta za nezákonné. Zvažuje dokonce ústavní stížnost, protože podle něj nebylo jeho klientovi ani řádně sděleno obvinění.

Podle Dadama se stal ostravský soud příslušným pro projednávání případu ve chvíli, kdy si státní zástupce vybral Ostravu pro první úkon.

Organizovaný gang v minulých dnech pozatýkali policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Razii předcházelo několikaměsíční vyšetřování, které odstartovalo svědectví bývalé konkurzní správkyně Zbrojovky Brno Ilony Strmiskové. Ta je momentálně ve vězení za zpronevěru a krácení daně.

Ivana Gračková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...