Soud zmírnil trest úředníkovi, který v Brně na radnici legalizoval ojetá zahraniční auta

Brno, 21. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Brněnský odvolací soud v úterý o rok zmírnil trest bývalému vedoucímu evidence vozidel brněnského magistrátu Pavlu Moravcovi. Místo čtyř let ve vězení stráví úředník za mřížemi tři léta, rozhodl soudce Vlastimír Čech.

Soud-kladivko-03

Moravec se dostal do vězení za to, že do evidence vozidel způsobilých provozu zapsal v letech 2009 a 2010 14 automobilů, dovezených ze zahraničí a určených k rozebrání na náhradní díly.

Podle soudu neměla auta v řádném stavu ani VIN kódy sloužící k identifikaci vozidel. Úředník nezjišťoval, proč tomu tak je a jedné z brněnských firem naopak svým rozhodnutím pomohl zlegalizovat provoz osmi citroënů a šesti peugeotů. Firma je pak prodala za 4,5 milionu korun.

Moravec musel podle soudu vědět, že legalizací ojetin dovezených ze zahraničí porušuje zákon. Krajský soud však v úterý čtyřletý trest muži o rok zmírnil.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...