Dopravní podnik města Brna testuje elektrobus

Brno, 22. června 2011 - Od úterý 21. června do soboty 26. června mohou Brňané v ulicích města zahlédnout autobus, který se na první pohled příliš neliší od jakéhokoli jiného. Toto vozidlo je ale poháněno elektrickou energií.

elektro-bus

Dopravnímu podniku města Brna elektrobus na pět dní zapůjčila společnost E.ON, která ve spolupráci se společností SOR elektrobus testuje v běžném provozu městské hromadné dopravy ve vybraných městech České republiky. Elektrobusem se během června mohli svézt cestující například i v Českých Budějovicích, Táboře nebo Zlíně.

O tom, jak autobus na elektrickou energii obstojí v podmínkách brněnského terénu, se nyní přesvědčí řidiči DPMB, a.s.
Zkušenosti po třech dnech provozu budou prezentovány ve čtvrtek 23. června při tiskové konferenci spojené s krátkou projížďkou elektrobusem. Na tiskové konferenci vystoupí první náměstek primátora Robert Kotzian, zástupci DPMB, a.s. a zástupci společnosti E.ON a SOR.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...