Brněnský dopravní podnik spustí na přehradu novou výletní loď Utrecht

Brno, 26. května 2011 (MEDIAFAX) - Flotilu Dopravního podniku města Brna obohatí v sobotu nová výletní loď. Provozovatelé ji stejně jako všechny dosavadní výletní čluny na přehradě pojmenovali po partnerském městě Brna, tentokrát po nizozemském Utrechtu, řekla v středu agentuře Mediafax mluvčí dopravního podniku Linda Škrancová.

Prehrada_lod

 

Loď v sobotu slavnostně spustí na hladinu přehrady primátor Roman Onderka (ČSSD) spolu s nizozemským velvyslancem Janem Hennemanem. Plavidlu pak požehná farář Martin Bejček.

Křtem lodi vyvrcholí podle Škrancové i oslavy jubilejní 65. sezóny lodní dopravy na Brněnské přehradě. Na sobotní večer proto přichystali pořadatelé defilé lodí s ohňovou a vodní show.

Utrecht je letos druhou lodí, kterou brněnský dopravní podnik veřejnosti představí. Před dvěma týdny primátor slavnostně spustil na vodu loď Vídeň. "Kromě dvou nových plavidel dostala lodní doprava k narozeninám i novou výpravnu," řekla Škrancová.

Nový objekt výpravny, kterému dominuje bílá trojúhelníková plachta, stál pět milionů korun a práce na něm trvaly zhruba čtyři měsíce. V další etapě rekonstrukce přístaviště pak podle Škrancové plánuje dopravní podnik opravit přístupovou komunikaci k nové výpravně a nástupním můstkům.

 

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...