Brňané už začali slavit Den Země

Brno, 14. dubna 2011 –  Den Země začnou obyvatelé Brna slavit již v pátek 15. dubna. Kolektivní systém Elektrowin u příležitosti tohoto svátku v parku pod hradem Špilberk pořádá dva dny plné aktivit pro děti i dospělé. V pátek od 15.00 do 19.00 a v sobotu od 9.00 do 17.00 bude pro všechny kolemjdoucí připravena spousta soutěží a informačních materiálů s tématikou zpětného odběru elektrozařízení.

spilberk.4

Přímo na místě dostanou také možnost odevzdat vysloužilý elektrospotřebič. Z parku se tak na dva dny stane jeden z největších sběrných dvorů v republice, který lidem umožní zbavit se nepotřebného elektroodpadu v těsné blízkosti jejich bydliště.

„Lidé si často ani neuvědomují, že recyklací nefunkčních elektrospotřebičů je možné znovu využít až 90 procent materiálů použitých při jejich výrobě,“ vysvětluje dopady recyklace na přírodu Roman Tvrzník, generální ředitel společnosti ELETKROWIN. „Třeba recyklací mikrovlnky lze znovu využít až 8 kg železa, 1,7 kg plastů a 2,2 kg skla. Z vytěžených materiálů mohou vzniknout například 2 m2 plechové střešní krytiny nebo 15 plastových misek na potraviny,“ poukazuje na konkrétní příklad Tvrzník a dodává: „V pátek a v sobotu otevřeme recyklační místo v Brně přímo v parku pod Špilberkem, kam lidé běžně chodí. Vysloužilou kulmu či holící strojek tak budou moci odevzdat třeba i při odpolední procházce.“

Cílem dvoudenní akce je seznámit veřejnost s problematikou negativních vlivů člověka na krajinu a zvýšit tak zájem o životní prostředí. U příležitosti oslav Dne Země navštíví informační stánek kolektivního systému Elektrowin letos až 25 míst.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...