Mezinárodní projekt seznamuje studenty s evropským účetnictvím

Brno, 18. března 2011 - ETAP (European Taxation and Accounting in Practice) je mezinárodní síť univerzit, která pracuje v rámci Evropy již 13 let. Sdružuje univerzity z Francie, Belgie, Španělska, Portugalska, Finska, Ruska, Velké Británie, Litvy. Lotyšska, Maďarska, Německa. Fakulta podnikatelská je jediná v ČR, která je členem této sítě.

 

ucetni

Jejím cílem je seznámit studenty s různými specifiky jednotlivých národních účetních soustav a rovněž s účetnictvím mezinárodním, prohloubit jejich znalosti a dovednosti v těch oblastech účetnictví, s nimiž se v rámci výuky obvykle setkávají jen okrajově. V roce 2004 se do této sítě zapojila i Fakulta podnikatelská, VUT v Brně.


Obecně je projekt ETAP určen studentům bakalářského studia, kteří již mají znalosti a dovednosti v rámci účetnictví své země. Na Fakultě podnikatelské to jsou studenti 2. ročníku, oboru Daňové poradenství.

V rámci projektu je pro studenty každoročně pořádán European Accountancy Week (EAW), intenzivní týdenní program, v rámci něhož se studenti zdokonalují v různých oblastech účetnictví, zejména v sestavení konsolidované účetní závěrky, a se svými kolegy s ostatních zemí v týmu postupně zpracovávají případovou studii na dané téma. Samozřejmě je pro ně rovněž připravena bohatá paleta dalších aktivit.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...