Nejvyšší soud v Brně hostil předsedu Nejvyššího soudu Nizozemí

Brno, 16. března 2011 (MEDIAFAX) - Na třídenní návštěvě České republiky je až do středy předseda Nejvyššího soudu Nizozemí Geert Corstens. S Corstensem se setkali představitelé Ústavního soudu, Nejvyššího správního soudu a také Nejvyššího soudu, řekl ve středu mluvčí NS Petr Knötig.

soud-nejvyssi250

Podle Knötiga věnoval nizozemský předseda soudu pondělí návštěvě Prahy. "V úterý dopoledne se pak v Brně setkal s představiteli Ústavního soudu a Nejvyššího správního soudu," uvedl Knötig.

Úterní odpoledne patřilo setkání s předsedkyní Nejvyššího soudu Ivou Brožovou a místopředsedou NS Romanem Fialou. "Při společné debatě si obě strany vyměnily zkušenosti z fungování soudnictví v Nizozemí a v České republice," sdělil mluvčí.

Poté měl Corstens pro zástupce českých soudů i statních zastupitelství přednášku na téma "Nezávislost soudců a nezávislost státních zástupců v ústavních systémech demokratických právních států."

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...