Kraj zavedl protikorupční linku

Jihomoravský kraj zavedl od pondělí 1. listopadu tzv. protikorupční linku, díky níž je možné podávat podněty obsahující podezření z korupčního jednání orgánů Jihomoravského kraje, jejich zaměstnanců nebo členů a příspěvkových organizací zřizovaných Jihomoravským krajem. Rozhodla o tom rada Jihomoravského kraje, která současně schválila pravidla pro nakládání s podněty obsahujícími podezření na korupční jednání a aktualizovala pravidla pro přijímání a vyřizování stížností.
Podněty může podat fyzická i právnická osoba prostřednictvím telefonní linky 541 654 444, elektronické pošty ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ), případně poštou (Jihomoravský kraj, Žerotínovo nám. 3/5, 601 82 Brno). Obálka musí být označena nápisem „Protikorupční linka“. Telefonní linka je v provozu každý pracovní den, v případě nepřítomnosti pracovníka je zapojen záznamník.
Podrobné informace o fungování protikorupční linky včetně odpovědí na nejčastější dotazy najdete na www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?PubID=148538&TypeID=1.

telefon_1.jpg

 

Související články: